Sportowcy cz. 2 Patrik Baboumian

Szacunek!

Tytuł mówi wszystko, więc oszczędzając słowa i Waszą uwagę, przystępuję do akcji. Panie i Panowie! Przed Wami nie lada dzik:

Patrik Baboumian

Facet od 2005 r. nie je mięsa (to już 13 lat i jeszcze żyje – szok!) a od 2009 r. jest weganinem. Na swoim koncie ma mnóstwo osiągnięć w dziedzinach związanych z ciężarami (trójbój, kategorie czysto siłowe z puli zawodów strongman). Dla przykładu, osobiste rekordy Patrika to 360 kg w martwym, 360 kg w siadzie, 210 kg ławka.

Podam tylko część osiągnięć tego olbrzyma, które ustanowił, będąc już weganinem:

  • mistrz Europy w trójboju (2012)

  • trzy rekordy świata – trójbój i strongman (2012)

  • rekord Guinessa w trzymaniu sztangi na wyprostowanych rękach

„Blisko 2 lata po przejściu na weganizm jestem silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej i dzień po dniu poprawiam swoje wyniki. Nie słuchajcie tych samozwańczych guru odżywiania i przemysłu suplementów, którzy próbują wam wmówić, że potrzebujecie mięsa, jajek i nabiału, żeby dostarczyć sobie wystarczającą ilość białka. Istnieje wiele roślinnych źródeł białka, a wasze ciało jeszcze wam podziękuje za to, że przestaniecie karmić je martwym pożywieniem. Przejdźcie na weganizm i poczujcie siłę!”

Zachęcam Was do posłuchania kilku wywiadów z naszym dzisiejszym bohaterem (jest ich bez liku na YouTube). Baboumian swoją osobowością, czarem i uśmiechem obala mit „tępego osiłka”. Absolutnie niezwykła postać!

„Kiedy jest się sportowcem, udowodnienie, że dieta wegetariańska czy jak w moim przypadku wegańska, jest zdrowa, jest prostsze. Można to pokazać na podstawie osiągnięć sportowych.  Jeśli wyniki sportowe, które osiągasz będąc na diecie wegańskiej, są lepsze od tych z czasów, kiedy nie stosowało się diety wegańskiej czy wegetariańskiej, to myślę, że jest to najlepsza odpowiedź na pytanie, czy taka dieta jest zdrowa.”

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *